SİNOP İL MEM ARGE

"Okuyorum, Hayal Ediyorum" eTwinning Projesi

Kuruculuğunu Gerze/Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu İngilizce öğretmenlerinden Hacer Esra ÖVEYİK ve Ankara/Keçiören/Şehit Oğuzhan Duyar Ortaokulu İngilizce öğretmenlerinden Birsen TANRIKULU' nun yaptığı  ' I READ I IMAGINE' eTwinning projesi, ekim ayı içerisinde faaliyetlerine başladı. Tunus, Hırvatistan, Portekiz, Ukrayna ve Türkiye gibi ülkelerden 15 okulun katılımıyla faaliyet gösteren bu proje  ' Yaratıcı Okuma' fikrinden temel alınarak kurulmuştur.


 

Projenin temel amacı, kitap okumayı sanat ve teknoloji ile birleştirmek, öğrencilerin yaratıcı okuma becerilerini ve yabancı dil yeterliliklerini artırmaktır. Proje aktiviteleri ile aynı zamanda yaratıcılık, eleştirel düşünme, problem çözme, girişimcilik, sorumluluk, bilgi okur yazarlığı gibi 21.yüzyıl öğrenci becerilerini de geliştirmek amaçlanmaktadır.

 

Proje boyunca; öğrencilerin oylamasıyla seçilen 'ROUND THE WORLD IN 80 DAYS'  kitabı bütün ortaklar tarafından eş zamanlı olarak okunacak, öğrenciler okudukları bölümleri resim çizerek ya da tiyatral performanslar ile yorumlayacaklardır. Öğrenciler aynı zamanda, okudukları kitapla ilgili yaratıcı okuma odaklı tartışma ve sohbetlere katılacaklar, çeşitli web 2. 0 araçları ile hazırlanan interaktif oyun, mini sınav ve oylamalara katılacaklardır.

 

Proje sonunda tüm okulların katkısı ile ortak dijital bir sözlük, ortak bir elektronik kitap, sanal bir tiyatro, sanal sergi, kitap okuma konusunda farkındalık yaratma amacıyla ortak bir radyo yayını hazırlanacaktır. Proje faaliyetleri aşağıdaki linkten takip edilebilir.

 

https://twinspace.etwinning.net/122729/home

 

http//sinoparge.meb.gov.tr - 3682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.